Ekonomide güçlü bir Türkiye’ye ihtiyaç var


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)Başkanı Mehmet Büyükekşi, İsrail'le yaşanan krizin güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç olduğunu gösterdiğini belirterek, "Bu nedenle, daha fazla ihracat yaparak, daha güçlü bir ekonomi yaratmamız gerekir. "dedi.

Rixos Otel'de gerçekleştirilen TİM 17. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, dünya tarihinin en büyük ekonomik krizini Türk üreticisinin başarıyla atlattığını söyleyen Mehmet Büyükekşi, bu yılın ilk beş ayında ihracatın yüzde 24 arttığını, bu artışın yıl sonuna kadar 250 bin kişilik istihdam meydana getireceğini ifade etti. Büyükekşi, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yönelik saldırısını da sert bir dille eleştirdi. Genel kurulun son derece büyük bir acının gölgesinde yapıldığına işaret eden Büyükekşi, "İçimiz yanıyor. Fütursuz, haksız, vicdansız bir eylemle, gerçek bir haydutlukla karşı karşıyız. Bu haydutluk, bizi yalnızca, asrımızın en büyük dış politika krizlerinden birisi ile karşı karşıya bırakmadı. Aynı zamanda, dünyanın vicdanı rehin aldı. "dedi.
"Filistin dünya meselesidir"

Kanlı baskınla ilgili yapılacak en önemli şeyin, meseleyi dünya sorunu haline getirmek olduğunu belirten TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi "Evet biz zarar gördük. Vatandaşlarımız hunhar bir devlet terörün kurbanı oldu. Ama eğer, uluslararası toplum diye bir şey varsa, insanlığın yarattığı medeniyet diye bir şey varsa, İsrail hükümetinin yaptığı; medeniyetin, aklın, vicdanın tüm ilkelerine aykırıdır. İsrail hükümetinin yaptığı; sadece insani yardım hakkının değil, aynı zamanda yaşama hakkının açık ve vahşi ihlalidir. Bunu dünyaya iyi anlatmalıyız. Yalnızca kendi adımıza değil, medeniyet adına, insanlık adına, şimdiye kadar biriktirdiğimiz ortak değerlerimiz ve vicdanımız adına" diye konuştu. Krizin bir kez daha güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç olduğunu gösterdiğini işaret eden Büyükekşi, "Bu nedenle, daha fazla ihracat yaparak, daha güçlü bir ekonomi yaratmamız gerekir. İşte bu nedenle, tüm tutkumuz ve aşkımızla günlük işlerimize daha fazla sarılmamız gerekir" şeklinde konuştu.

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar