İstanbul'da pide kaosu


Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, pide fiyatlarına ilişkin İstanbul Fırıncılar Odası'nın açıklamalarının esnaf ve vatandaşlar arasında ikilem yarattığını ancak esnafın ve vatandaşın mağduriyetine izin veremeyeceklerini ifade etti.

Balcı yaptığı yazılı açıklamada, pide fiyatlarına ilişkin İstanbul Fırıncılar Odası'nın fevri açıklamalar olarak nitelendirdiği beyanlarının esnaf ve vatandaşlar arasında ikilem yarattığını ifade etti. Türkiye genelinde tüm odalarda istişare edilerek, pide fiyatlarının kilogram bazında 3.5 TL'yi geçmemesi konusunda fikir birliği oluşturulduğu kaydeden Balcı, bu düşüncelerle oluşan genelgenin tüm odalara bildirildiğini vurguladı.

Balcı, İstanbul'un da bu genelge kapsamında olduğunu vatandaşın kaliteli pideyi uygun fiyatla alması için İstanbul esnafının da desteğinin söz konusu olduğuna işaret ederek, bu desteğin birlik tarafından da teyit edildiği belirtti. Balcı, İstanbul Odası Başkanı'nın yaptığı açıklamanın "kendi kişisel görüşleri" olduğunu ifade ederek, İstanbul esnafının ve vatandaşın menfaati açısından gönderilen genelgenin takipçisi olacaklarını belirtti. Balcı, "Vatandaşların ve esnafın mağduriyetine kesinlikle müdahale etmeyeceğiz. İstanbul'da da diğer illerde olduğu gibi pide kilogram fiyatı 3.5 TL'yi geçmeyecektir" dedi.

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar