Krize karşı valiler devrede.


İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bazı sivil toplum kuruluşlarınca başlatılan ''Kriz Varsa Çare de Var'' kampanyasına gerekli desteğin sağlanması için valiliklere genelge gönderdi.

Bakan Atalay'ın, 81 il valiliğine gönderdiği genelge şöyle:

''Dünya genelinde devam eden ekonomik krizin ülkemizde en az zararla atlatılabilmesi ve krizin etkilerinden vatandaşlarımızın korunması amacıyla hükümetimiz tarafından çeşitli önlemler alınmış olup, titizlikle uygulanmaktadır. Bu kriz ortamından ülkemizin en kısa sürede çıkarılması bakımından ilgili tüm kesimlerin el birliği içinde çalışması büyük önem arz etmektedir. Bu amaçla, TOBB, Türk-İş, TESK, TİSK, Hak-İş ve Kamu-Sen tarafından başlatılarak, TÜSİAD, MÜSİAD ve TİM'in de iştirak ettiği iç talebin artırılmasına yönelik tasarlanan 'Kriz Varsa Çare de Var' isimli bir kampanya, 22 Mayıs 2009 tarihinde kamuoyuna yapılan bir açıklamayla duyurulmuştur.

Ülkemizde iç talebi artırarak ticareti canlandırmak ve yaşanan ekonomik krizin vatandaşlarımız üzerindeki etkilerini azaltmak amacıyla başlatılan söz konusu kampanyaya, vali, kaymakam ve belediye başkanlarımızın gerekli desteği sağlamaları ve kampanya süresince bu amaçla faaliyet gösteren meslek ve sivil toplum kuruluşlarıyla yakın bir iş birliği içinde bulunmaları hususunda bilgi ve gereğini önemle rica ederim.''

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar