Piyasa için 6 önemli tespit


Garanti Portföy Stratejisti Tolga Macit Güsar, piyasalarla ilgili kısa vadede altı önemli tespitte bulundu.

Güsar, ekonomik gelişmelerle ilgili yaptığı aylık stratejik değerlendirmede, hisse senedi piyasası tarafında ilk olarak bankacılık sektörüne dikkat çekti.

Bankacılık sektöründe ikinci çeyrek bilanço ve gelir tablolarının olumlu geleceğini belirten Güsar, ancak üçüncü çeyrek itibarıyla önceki çeyreklerin altında bir performans görmeyi bekliyoruz dedi. Güsar, diğer tespitlerini de şöyle sıraladı:

İkinci tespitimiz; Avrupa Birliği tarafında yaşanan talep daralması sebebiyle ekonomik büyüme tarafında da yine önceki çeyreklerden daha düşük bir performans görmeyi bekliyoruz.

Üçüncü tespitimiz; kar büyümesi anlamında 2011 yılında Türkiye`nin artık rakiplerine göre daha yüksek bir artış sergileme potansiyeli azalmıştır.

Dördüncü tespitimiz; İMKB özellikle endeksin 64000-65000 aralığına gelmesi durumunda değerlemeler açısından rakip Gelişmekte Olan Ülkelere göre artık ucuz olmayacaktır.

Beşinci tespitimiz 12 Eylül`de yapılacak referandum sonucu itibarıyla Siyasi bir anlam yüklenme potansiyeline sahiptir. Son tespitimiz ise yaklaşan 2011 Genel Seçimleri öncesi ekonominin bir miktar ivme kaybetmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

TL KUVVETLİ KALACAK

Faiz tarafında tek haneli rakamların korunmasının beklenmesi gerektiğini ifade eden Güsar, bant olarak yüzde 8-9.5 aralığını gösterdi. Güsar, şöyle devam etti:

TL`nin ise güçlü kalmaya devam edeceği görüşümüzü koruyoruz, sepete karşı değerlenmesinin devamını bekliyoruz. Özetle faizlerde yatay, TL`de düşük volatilite ve kuvvetli bir seyir bekliyoruz. İMKB Endeksi`nin 65000 seviyesine yaklaştığı seviyeler ise kısa vadeli doygunluğa ulaşılacak seviyelerdir.”

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar