Vecta asıl darbeyi tv ve gazetelere vurdu


Çıkışı ile ısıtıcı piyasasını altüst eden Vecta'nın daha 6 ay geçmeden sırra kadem basması yeni bir soruyu gündeme getirdi. Vecta tv ve gazelere verdiği reklamların parasını verdi mi?
Vecta asıl darbeyi tv ve gazetelere vurdu

'Kendi buluşları' sobaların emsallerine göre yüzde 80 daha ucuz ısıttığı iddiasıyla gündeme gelen Vecta’nın yöneticileri kayıp. Piyasaya çıkış sürecinde olduğu gibi çöküşü ile de gündemi sarsan Vecta bir dizi mağdur da geride bıraktı.

Vecta yöneticilerinin daha 6 ay geçmeden ortadan kaybolmaları 200'e yakın ısıtıcının bulunduğu ve 2 milyona yakın ürünün satıldığı piyasada deprem etkisi yarattı. Zira piyasaya çıkışları ile bir anda gözlerin çevrildiği Vecta'nın üreticisi Baytek'in yöneticilerine ulaşmak mümkün değil. Paralaranı alamadıklarını belirten işçiler fabrikadaki ısıtıcılara el koydu. İşçiler alacaklarını el koydukları ısıtıcıları piyasaya satarak elde etmeye çalışıyor.

Yine Vecta çıkış sürecinde televizyonlara, gazetelere verdiği reklamlar ile piyasada tam anlamı ile bir fırtına yarattı. Pek çok kişi Vecta bayisi olmak için kuyruğa girdi. Ancak kaç şirketin Vecta bayisi olduğu bilinmiyor. Şirketin sitesinde bayi listesi yer almıyor. Vecta bayilik için piyasada önemli ölçüde para da topladı.

Vecta'nın vurgunun en çok mağdur olanlar ise televizyon ve gazetelerin reklam birimleri. Şirket günlerce tv reklamları yaptı. Gazetelere günlerce tam sayga ilan verdi. Rotahaber'in edindiği bilgiye göre özellikle televizyonlarda, Vecta'dan reklam parasını tahsil eden yok. Bir başka deyişle Vecta'nın televizyonlara reklam karşılığı verdiğ çekler de ortada kaldı.

Kendilerini ürünlerine kaptırdılar!

Vecta ürünün baştan beri yanlış olduğunu söyleyen Ardo Isıtıcıların sahibi Niyazi Davran, Vecta ile ilgili gelinen aşamayı değerlendirirken, şirket sahiplerinin kendilerini projelerine çok inandırdıklarını söyledi. Davran, "Şimdi Baytek'in sahiplerinin niyetinin ne olduğunu bilemem, bu konuda bir suçlama yapamam. Ancak Baytek yöneticileri kendilerini ürünlerine çok inandırdı. Günlerce reklamları döndü televizyonlarda. Ancak ürün baştan itibaren sorunluydu. Ürün piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra bir vatandaş elindeki Vecta ürününü bize getirdi ürünümüz Ardo ile değiştirmek istedi. Ben de elimizde bir Vecta bulunsun diye elindeki Vecta'yı bizim ürün ile değiştirdik. Şu an ürün karşımda duruyor. Hatırlayın bundan 10-12 yıl önce su ile araba çalıştırıyoruz diye ortaya çıkanlar olumuştu. Yine haberleri yapıldı. İtalya'dan birini getirtmişlerdi. Bakın tamahkar ile dolandırıcı birbirini buluyor. Yine zor oyunu bozar. Belki bilerek belki bilmeyereke bu işe girdiler. Dediğim gibi ürün başından beri sorunluydu." şeklinde konuştu.

Şirketin sahibi Hakan Kuşbaygı

150 bin TL sermaya ile 2006 Ekim ayında kuruluan Baytek Endüstriyel Teknoloji Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'nin Yönetim Kurumu Başkanı olarak Hakan Kuşbaygı'nın adı yer alıyor. Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı olarak Metin Başpınar'ın ismi yen alırken, şirket yönetim kurulu üyeleri ise, Mazhar Alp Eymür ve Ayşe Eymür olarak gözüküyor. Şirkette hisse dağılımı ise yüzde 47.5 Hakan Kuşbaygı, Yüzde 47,5 Metin Başpınar ve yüzde 2.5'ar da Mazhar Alp Eymür ile Ayşe Eymür arasında dağılıyor.

rotahaber

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar