Chrysler

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/kriz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Finansal krizle birlikte otomotiv devlerinde kötüye gidiyor.

GM ve Chrysler birleşme yardımı için AB Hazinesi’ne başvuruyor. Toyota yedi yıl sonra satışların düştüğünü açıkladı

Uluslararası finansal kriz bankalardan sonra otomobil devlerini de zorluyor, şirketler birbiri ardına fabrika kapatıp işçi azalttıklarını açıklıyor.

Geçtiğimiz haftalarda milyarlarca dolarlık yardım paketleriyle bankaları kurtaran Amerikan Hazinesi, şimdi de şirketleri kurtarma yükümlülüğüyle karşı karşıya kaldı.

Amerika'nın en büyük otomotiv şirketinin iflası konusundaki kararı bekliyor

General Motors'un beklenen iflası öncesinde Birleşik Otomotiv İşcileri Sendikası (UAW) şirketle yapılan anlaşmayı bu hafta oylayacak. Chrysler'in İtalyan Fiat Spa'ya birleşme yoluyla değerli varlıklarını satmasına izin verilip verilmeyeceği de Çarşamba günü belli olacak.

UAW ile GM arasında varılan anlaşma gereği 54,000 işçiden kaçının işine son verileceği bugün belli olacak ve bu anlaşma için yapılacak oylama Perşembe günü sona erecek.
GM ile hükümet tarafından atanan otomotiv görev gücü arasında yeniden yapılanma konusunda görüşmeler haftasonunda da devam etti.

İçerik yayınları

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar