ekonomik kriz

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/kriz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

‘AB ekonomik kriz yönetiminde ciddi bir sınav veriyor’

TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü Bahadır Kaleağası, AB’nin önemli bir ekonomik kriz yaşadığını söyleyerek, ortak para birimine geçilmesinden bu yana birliğin ilk defa bu kadar ciddi bir kriz yönetimi sınavı verdiğini kaydetti.

Avrupa Birliği’nin ortak para birimine geçtiğinden bu yana ilk defa makro ekonomik kriz yönetiminde ciddi bir sınav verdiğini söyleyen Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Uluslararası Koordinatörü Bahadır Kaleağası, “Yangının dumanı dağılmadan değerlendirme yapmak zordur ama AB neticede ciddi bir kriz yaşıyor” dedi.

Almanya’nın Yunanistan konusunda haklı ve haksız olduğu durumlar bulunduğunu belirten Kaleağası, “Almanya haklı çünkü, Yunanistan bütçe açığını, olmayan parayı harcama meselesini, ekonomik verimsizliği abartmış ve rakamlarla fazla oynamış. Sonuç olarak kötü yönetilmiş” diye konuştu.

Özel Sektörlere Güven Azaldı

Yolsuzluk ve rüşvet dünya çapında yaygın bir olgu... Dünya çapında yolsuzluk ve rüşvetle mücadeleyi amaçlayan Uluslararası Şeffaflık Örgütü`nün Küresel Yolsuzluk Barometresi`ne göre özel sektöre duyulan güven azaldı.

Yolsuzluğu artıran sebep ise ekonomik kriz...

Uluslararası Şeffaflık Örgütü`nün Küresel Yolsuzluk Barometresi araştırmasına göre, dünya genelinde özel sektöre duyulan güven azaldı.

3 ayda 35 bin İngiliz iflasını istedi

Ekonomik krizin giderek derinleştiği İngiltere`de 2008 yılının son üç ayında, borçlarını ödeyemeyeceğini belirterek iflasını isteyenlerin oranı tarihin en yüksek seviyesine ulaştı. İflasını ve kayyuma devredilmeyi isteyen firmaların oranında üç kat artış meydana geldi.

Türkiye`nin altın rezervi "6.000 Ton"

TÜPRAG Metal Madencilik Şirketi Müdürü Mehmet Yılmaz, küresel ekonomik krizin uzun vadeli etkilerinden korunmak için Türkiye`deki altın rezervinin bir an önce çıkarılması gerektiğini söyledi.

TÜPRAG Metal Madencilik Şirketi Müdürü Mehmet Yılmaz, altın arama şirketleri bünyesinde 500 jeoloğun Türkiye`nin dört bir yanında altın aradığını, küresel ekonomik krizin uzun vadeli etkilerinden korunmak için Türkiye`deki altın rezervinin bir an önce çıkarılması gerektiğini söyledi.

İçerik yayınları

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar