Halis Ağa 'sıfırı ' tüketti


Halis Ağa ise 'sıfırı ' tüketti..İşte,aşkta ve kumarda kaybeden Halis Toprak, bir zamanlar Türkiye'nin en zengin isimlerinden biriydi.Fabrikaları ekonominin bel kemiğiydi... Ancak bankası batınca Halis Toprak'ın (74) serveti de gitti. Toprak, 1999'da 2 milyar dolarlık servetiyle Forbes Dergisi'nin zenginler listesine girmiş listede ilk 10 içinde yer almıştı. Ancak Toprak Bank'a usulsüz kredi alan ve ödemediği iddia edilen Halis Ağa, zenginler liginden düştü. Ünlü işadamı, 500 milyon dolarlık borcu nedeniyle dar boğaza girdi. Ekonomi, Halis Ağa'yı tartışırken, o bu kez de gönül işleriyle gündeme geldi. Ünlü işadamı, kendisinden 54 yaş küçük Nazlıcan ile dünyaevine girdi. Gündemde toprak kaymasına yol açan bu evlilik, kısa sürede bitti. Nazlıcan 'Avukat olacağım ' deyip Bulgaristan'da bir üniversiteye gitti. Halis Ağa ise 'sıfırı ' tüketti. Ünlü işadamı, '20 yıldır yanımda çalışan Emine Üstün'den aldığım borçla yaşıyorum ' dedi. Ancak gerçek bu değildi! Takvim gazetesinin haberine göre, KKTC ile Türkiye arasında mekik dokuyan Ağa'nın bir tutkusu öğrenildi. Batık işadamının kumarda kaybettiği belirtildi.

İddiaya göre Toprak, 'Kumar turu ' düzenleyen bir şirketin kampanyasını beğendi. Ağa, otel+uçak promosyonu ile müşteri çeken tur şirketinin müdavimi haline geldi. Ancak bu tutkusu, Toprak'ı bir kez daha bitirdi. İşte ve aşkta batan Halis Ağa, sadece 2011'de 4 milyon dolar (yaklaşık 8 milyon TL) kaybetti. 'Canlı rulet ' oynayan Ağa, darbeyi ise 26 Ağustos 2011'de bayram tatili için gittiği KKTC'deki Mercure Otel'de yedi. Otelde 10 gün kalan Toprak'ın büyük miktarda para kaybettiği ve borçlandığı iddia edildi. Hatta bu yüzden Ağa'nın casinoya girişi yasaklandı.
Türkiye ile KKTC arasında adeta kumar turizmi yapılıyor. Kumar tutkunu kişiler, 'özel turlarla ' Kıbrıs'a götürülüyor. Kumar müdavimleri, oynadıkları paraya göre de ayrı hizmet alıyor. 'Bonkör 'ler havalimanından limuzin ile alınıp kalacakları otele götürülüyor. Ayrıca 'özel misafirlerden ' uçak ve otel parası alınmıyor.

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar