Nokia Windows 8 Lumia'lar gelene kadar sıkıntılardaTelefon devi Nokia, finansal anlamda oldukça sıkıntılı bir dönem geçiriyor.

Cep telefonu denince akla ilk gelen firma diyebileceğimiz Nokia, bildiğiniz gibi eski görüntüsünden uzak, sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla Symbian'ın da etkisiyle geri plana düşen Nokia, bildiğiniz gibi Windows 8'e odaklanmış durumda.

Windows 8'in piyasaya çıkmasına az bir süre kala firma sıkıntıların üst seviyesine varmış olacak ki, finansal puanlama şirketi Fitch, Nokia'nın puanını BB+'dan BB-'ye indirdi. Finansal performansın düşük olması sebebiyle bu kararı veren Fitch, 2. çeyrekteki kâr marjının %-9.1 olduğunu belirtiyor.
Windows 8'e ağırlık veren Nokia'nın, son kötü günleri olabilir gibi görünüyor. Zira Windows 8'e gösterilen özen sebebiyle Symbian'ın da biraz geri kalması normal. Asıl soru, Nokia'nın Windows 8 ile beraber neler yapabileceği...
Akıllı telefon tarafında bir hayli zayıf olan Symbian'a yıllarca direnen firmanın, Windows 8 ile beraber tekrardan çıkışa geçmesi bekleniyor. Microsoft ile anlaşmalarında diğer firmalara göre torpilli olması sebebiyle, ciddi anlamda sağlam bir çıkışa geçebilir. Tıpkı Samsung'un kullanışsız telefonlarının ardından Android trenini yakalaması gibi, Nokia da benzer bir tren yakalayacak gibi. Tabii bunları zaman gösterecek...

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar