Küçük İşletmelerin İflas Etme Nedenleri


1) İş Planının Olmaması
Yaptığınız işi bilmeniz ve ürün veya hizmetleri nasıl satacağınızı bilmeniz için yeterli olmaz. Aşağıdakiler de dahil yazılı bir iş planınızın olması gerekir.
* Kısa ve uzun vadeli amaçlarınız
* İstihdam, üretim ekipmanları vb. için gerekli olan finansman
* Hedef kitleniz
* Pazarlama
Bu maddelerin hepsini detaylandırmanız işlerinizin yolunda gitmesi için size yardımcı olacaktır.

2) Yanlış Sebepler
Küçük ölçekli bir işe başlamak basittir çünkü deneyim olmadan planlara bakarak zengin olmak istersiniz. Bunu yapmadan önce ilgi alanlarınızı ve hoşlandığınız şeyleri düşünmelisiniz.

3) Yetersiz Yönetim
Küçük işletme sahipleri çoğunlukla finansal yönetim, personel ilişkileri, reklam ve diğer önemli sorumluluklar gibi işletmelerin çok yönlü özellikleriyle ilgili bilgileri olmadan harekete geçerler. işletme ve finans kurslarına katılarak kendinizi eğitmeli veya yetersiz olduğunuz alanlarda bir uzmana başvurmalısınız.

4) Sermaye Eksikliği
Bazı girişimciler başlardaki faaliyet döngüleriyle, kaynaklarının büyük bir kısmını harcayarak kâra geçirebileceklerini düşünürler. Genel masraflar, üretim, ekipman vb. gibi her türlü olası masrafı düşünmelisiniz ve zayıf satışlara rağmen daha sonra kullanılmak üzere yeterli miktarda para bir kenarda bulundurmalısınız.

5) Kötü Lokasyon
Yaya trafiğinin yoğun olduğu veya kira masraflarının düşük olduğu bir yerde dükkan açmak yeterli değildir. Bir okul kampüsünün yanında restoran açmak iyi bir fikirmiş gibi görünse de yemekler pahalı olursa ve etrafta ucuz bir sürü seçenek varsa dikkat çekemezsiniz.
Hedef kitlenizi, hedef kitlenizin alışkanlıklarını ve aynı zamanda çevredeki rekabeti dikkate almalısınız. Başlangıç yeriniz için para harcamaktan korkmayınız çünkü dükkanınıza gelen müşteri sayısındaki artış ve müşterilerin alışveriş yapması başta harcadığınız masrafı telafi edecektir.

6) Online Mevcudiyetin Olmaması
Yüksek hızlı bilgi çağında insanlar bilgisayarı ve mobil aletleri aracılığıyla İnternet üzerinden her şeyi bulmak isterler. İnternet sitenizin veya sosyal medya sayfalarınızın olmaması işlerinizin sanal olarak görünür olmasını engeller.
İnternet sitenizi kendiniz yapabileceğiniz gibi bir profesyonele de anlaşabilirsiniz. Facebook, Twitter ve hedef kitlenizin kullandığı diğer sosyal platformlarında işletmeniz adına hesaplar açın.

7) Kontrol Dışı Büyüme
Kontrol edilebilir ve gelir üreten büyüme tabii ki iyidir. İşletmeniz başarılıysa daha fazla ekipman almak, yeni bir dükkan açmak için kazancınızı etrafa saçmayın. Stratejilerinize bağlı kalırsanız iflas etmeden büyüye bilirsiniz.

8)Cansız İcraatlar
her hedefi yetersizlikleriyle birlikte çözen bir iş planına sahip olmanın değeri hiç bir şeyle ölçülemez. Tembel, sıkıcı, kötü huylu ve idaresi güç çalışanlar sadece verimliliği azaltmaz aynı zamanda çalışma ortamına ve müşterileri ilişkilerine de zarar verir. Nitelikli faaliyetleri garanti altına almak için işe alma yönetmeliklerine tam olarak uyun ve personelinizi titiz bir eğitimden geçirin.

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar