Facebook yüzünden işinden olan 17 kişi


Hayatın her anının paylaşıldığı Facebook, bazen gözüktüğü kadar zararsız ve eğlenceli olmayabiliyor. Düşünülmeden yapılan paylaşımlar, uzun vadede beklenmedik sonuçlara çok sık yol açıyor. Facebook yüzünden itibarı sarsılan, ilişkileri bozulan hatta işinden olan pek çok kişi var! Siz de Facebook mağduru olmak istemiyorsanız, başkalarının tecrübelerinden ders almanızı öneriyoruz...

1. Sahte para ile kandırılan garson
22 yaşındaki Kuzey Carolinalı garson Ashley Johnson, kendisini uzun saatler ayakta tutup bahşiş olarak da sahte para veren müşterilerini ve çalıştığı restoranın ismini Facebook'ta paylaştı. Müşterileri aşağıladığı gerekçesiyle işten çıkarıldı.

2. Facebook'ta kamuoyu araştırması yapan mahkeme jürisi
İngiltere'de bir mahkemenin jüri üyesi kadın, davanın görüldüğü sırada hangi yönde oy kullanacağına karar veremediği için Facebook'ta oylama yapmaya kalktı ve ardından jüri ekibinden çıkarıldı

3. Parti sabahı bir arkadaşının vücudunu karalayan amigo kız
Caitlin Davis, bir parti sabahı arkadaşlarından birisinin vücuduna bazı simgeler çizdiği ve uyurken çekilmiş bir fotoğrafını Facebook'ta paylaştığı için görevine son verildi.

4. Hastanede 'planking' yapan personel
İngiltere'de bir hastane personeli hasta yataklarında planking yapıp fotoğrafını facebookta paylaşınca işine son verildi.

5. Takımının transferleri hakkında yorum yapan maskot
Pittsburgh Pirates takımının maskotu, takımının birkaç oyuncuyla sözleşme yenilemesinin ardından bu kararı olumsuz bir şekilde Facebook üzerinden eleştirince işine son verildi.

6. Havayolu şirketini ifşa eden mürettebat
'Thirteen Virgin Airlines', havayolu şirketinin motorlarının ne kadar sık değiştiğini bildiren ve kabinlerin ne sıklıkta hamamböcekleri istilasına maruz kaldığını anlatan mürettebatının tamamının işine son verdi.

7. Kuzey Karolina'nın 'en varoş okulu'nun hocası
Facebook'taki 'hakkında' bölümüne 'Charlotte'nin en varoş okulunda öğretmenlik yapıyor' yazan kadının görevine son verilmesi önerildi.

8. Buckingham Sarayı güvenlik görevlisi
Kate Middleton'a Facebook üzerinden ağza alınmayacak sözler sarfeden Cameron Reilly'nin işine son verildi.

9. Öğrencisini Facebook'ta arkadaş olarak ekleyen öğretmen
Facebook'ta öğrencisinin fotoğrafının altına ' bu çok seksi bir poz' yazan hocanın işine son verildi.

10. Facebook'ta içki kadehli poz veren öğretmen
Facebook'ta bu fotoğrafını yayınlayınca işten ayrılması için süre verildi. Halen işini geri kazanmak için uğraşıyor.

11. Sakat olmadığı ortaya çıkan kadın
Nathalie Blanchard, 2008'den beri Sakatlık Sigortası'ndan maaş alıyordu. Tatilde çektiği eğlenceli ve sağlıklı olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıkınca maaşı kesintiye uğradı.

12. Facebook'ta patronunu ve işini kötüleyen kız
Patronunu Facebook hesabına arkadaş olarak eklediğini unutan kız, patronu ve işi hakkında olur olmaz sözler sarfedince, yine Facebook üzerinden işine son verildi.

13. Öğrencilerine beddua eden öğretmen
6. sınıfa giden bir öğrencinin sahil gezisinde ölmesinin ardından, Facebook profiline "Bugünden itibaren, sahil gezisinin öğrencilerim için çok iyi bir gezi tercihi olduğunu düşünüyorum. Onlardan nefret ediyorum." yazan öğretmen hakkında okul yönetimi nasıl bir yol izleyeceklerini düşünüyorlar.

14. Facebook'ta çok takılan rahibe
Manastır arşivini bilgisayara aktardığı sırada Facebook hesabı açan ve artık çok zaman harcamaya başlayan rahibe Maria Jesus Galan'ın Santa Domingo el Real manastırından ayrılması istendi.

15. Kendini cansız nesnelerle karşılaştıran kadın
Tania Dickinson, Facebook üzerinden Sosyal Gelişme Bakanlığı'ndaki görevini küçümseyen ifadeler kullanınca görevine son verildi.

16. Irkçı teknik direktör
Gürcistan'daki alt lig takımlarından birinin teknik direktörü olan Frank Samuelson, Facebook'taki ırkçı sözleri nedeniyle görevinden kovuldu.

17. Migreni olduğunu söyleyip evde Facebook'a giren kadın
İsviçre'de bir kadın, işyerini arayıp migreninin tuttuğunu ve bir günlüğüne evde karanlık bir odada çalışacağını bildirdi. Facebook'taki hareketleri farkedilince de işine son verild

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar