Vergi şampiyonları açıklandı


İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı 2012 yılında en çok vergi ödeyen sanatçı listesini yayımladı. Listede geçmişte isminin açıklamasını istemeyen kişilerin sayısı sınırlıydı. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı sanatçılardan en çok vergi ödeyen 25 kişinin ismini açıkladı bunlardan 5’i isminin gizli kalmasını istedi. Geçen yıl ki listede ismini gizli tutan sanatçı sayısı sadece 1 kişiydi.
İlk 25 kişilik sanatçı rekortmen listesinde geçen yıl 5’nci sırada yer alan Mehmet Ali Erbil, 9’ncu sırada olan Nurgül Yeşilçay, 10’ncu sıradaki Beren Saat, 13’ncü sırada olan Halit Ergenç, 14’ncü sırada olan Necati Şaşmaz, 24’ncü sırada olan Kamile Burcu Esmersoy bu yıl listede yok. Bu sanatçıların bazılarının isimlerinin gizli tutulmasını isteyenler içinde olabileceği tahmin ediliyor.
Listenin başında daha önce açıklanan Türkiye geneline ilişkin rekortmenler listesinde ismi yer alan Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz ve Aysel Gürsaçer (Seda Sayan) var. 4’ncü sırada Beyazıt Öztürk, 5’nci sırada Ayşe Ajda Pekkan, 6’ncı sırada Kıvanç Tatlıtuğ, 8’nci sırada da Erol Şafak Sezer bulunuyor. İlk 10 içinde 7, 9 ve 10’ncu sıradaki sanatçılar isminin gizli tutulmasını istedi. Listenin sürprizi bu yıl Yalan Dünya’nın senaristi Gülse Şener Birsel. Birsel 507.4 milyon liralık vergi tahakkuku ile listenin 25’nci sırasında yer aldı. Listede bu yıl yeni Selçuk Yöntem ve Çetin Tekindor dikkat çekti. Akif Selçuk Yöntem 918.9 bin liralık vergi tahakkuku ile 11’nci sıradan listede yer aldı. Çetin Tekindor ise 558.9 bin liralık vergi tahakkuku ile 20’nci sıradan listeye girdi.Geçen aylarda KKTC’de sahne aldığı bir otelde “Kumar hayatımda 20 yılda 50 milyon dolar kaybettim” sözleri çok konuşulan Serdar Ortaç’a bu yıl 535 bin liralık vergi tahakkuk etti. Ortaç listede 23’ncü sırada yer aldı. Geçen yıl 573 bin liralık vergi tahakkuku ile 20’nci sıradaydı. Ortaç daha önce de Kuzey Kıbrıs’ta kumar makinesinden 1.2 milyon dolar kazandığını iddia etmiş, vergisi ortaya çıkınca, “Kazandığımı kaybettim” demişti. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın daha önce açıkladığı ilk 100 gelir vergisi rekortmeni listesinde de yer alan Acun Ilıcalı’ya tahakkuk eden vergi 2012 yılı için 4.6 milyon lira oldu. Geçen yıl Ilıcalı’ya tahakkuk eden vergi 2.8 milyon liraydı. ‘Yetenek Sizsiniz’ gibi yarışmalarda birlikte ekranların karşısına çıkan Hülya Avşar geçen yıl ki listede 1.1 milyon lira ile 6’ncı sıradaydı. Bu yıl tahakkuk eden vergisi 764.3 bin liraya düşen Avşar, listede 17’nci sırada yer aldı.

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar