‘Şirket kapatmak da kader’


“Şirket kapatmak da işin yine kaderindedir” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan, işsizliğin yüksek olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Nasıl çözeceksin?” diye sordu.

Zonguldak’taki madende ölüm için “Kader” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında şirket kapatmanın da kader olduğunu söyledi. Erdoğan şöyle konuştu:

“Türkiye’nin finans sektörü herhangi bir sıkıntı yaşamıyor. Finans sektörü reel sektöre karşı acımasız davranıyor. Devlet olarak sürekli olarak reel sektörü destekledik. Yanlarında olarak mümkün olduğu kadar bu süreçte reel sektörü ayakta tuttuk. ‘Efendim şu kadar şirket kapandı.’ Ayıp, ayıp. Ne kadar şirket açıldı bir de onları söyle. Kapananla açılana baktığın zaman, açılanın kapananın fersah fersah ötesinde olduğunu göreceksin. Şirket kapatmak da işin yine kaderindedir, açmak da bu işin maharetidir.”

Kılıçdaroğlu’na ‘yol’ sordu
CHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’deki işsizliğe yönelik açıklamalarına yanıt veren Erdoğan şunları söyledi:

“Ana muhalefet partisinde yaşanan değişimin seviyeli, kaliteli, millet adına bir siyaset tarzını doğurmasını en çok biz arzu ediyoruz. İstiyoruz ki, muhalefet de milletle barışsın, milletin değerleriyle barışsın, tarihimizle barışsın, Türkiye’nin gerçekleriyle barışsın, dünya ile barışsın. Ama tespit yapıp çözüm üretmedikten sonra benim milletimi aldatamazsın. ‘İşsizlik bu ülkenin sorunudur.’ Bunu senin söylemene gerek yok ki, bunu el alem biliyor. Nasıl çözeceksin onu anlat. ‘Biz iktidar olduğumuz zaman onu göstereceğiz.’ İktidar olamayacaksın ki. Yolunu göster, yolunu.”

‘İşsizlik düşerse şaşırmayın’
Gelişmiş ülkelerde de işsizlik oranlarının yüksek seyrettiğini ifade eden Erdoğan şöyle devam etti:

“İşsizlikten konuşuyoruz. Söylediğimize yine geliyoruz. Dünyaya bak, Amerika’ya bak, Rusya’ya bak, İngiltere’ye bak, Fransa’ya bak, Almanya’ya bak, İspanya’ya bak. Bunlar dünyanın ilk 10’u içerisinde olan ülkeler. Onlarda işsizlik nerelerden nereye geldi. Bunlara bir bak, bir de Türkiye’ye bak. Nerede aldık, şu anda neredeyiz. Gerilemeye başladı. Şurada bir iki ay içerisinde yüzde 10’u yakalar, yüzde 10’un altına düşerse şaşmayın. Bunu da söylüyorum. ‘Dünyadaki kriz teğet geçecek’ dediğimiz zaman bizimle dalga geçenler şimdi o dalgada kendileri boğuluyorlar. Nitekim gerçek ortada. Evet, teğet geçti.”

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

sponsorlu bağlantılar

Anket

Çalıştığınız iş alanını neden tercih ettiniz:

Son yorumlar